جراحی بینی در آبادان

افرادی که قصد انجام جراحی بینی در آبادان را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل به بهترین جراح بینی مراجعه کنند تا دیگر نیازی به جراحی بینی ترمیمی پیدا نکنند.

از آنجا که جراحی بینی یک جراحی اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان کافی را برای تحقیق و انتخاب بهترین جراح بینی در آبادان یا اهواز را دارد.

با مراجعه به مقالات مربوط به جراح بینی می توانید درباره نحوه انتخاب جراح بینی و معیارهای انتخاب آن آگاهی لازم را کسب کنید.

 

جراحی بینی در آبادان

 

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

بینی استخوانی دارای اسکلت محکم و پوست نازک می باشد در حالی که بینی گوشتی استخوان و غصروف ضعیف و پوست ضخیم دارد و در اطراف سوراخ های بینی دارای غدد چربی فراوان می باشد.

افرادی که می خواهند جراحی بینی استخوانی انجام دهند به دلیل ویژگی های بینی استخوانی می توانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی ، مدل بینی طبیعی یا شبیه به یک عکس را انتخاب کنند.

اما افرادی که دارای بینی گوشتی هستند در جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی به او پیشنهاد می دهد مدل بینی طبیعی را انتخاب کند تا نتیجه ایده آلی به دست آورد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود، انتخاب یکی از این دو روش به جراح بینی و میزان تبحر و مهارت جراح بینی بستگی دارد.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی باز جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از نمودن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را با حفظ عملکرد بر روی بینی اعمال می کند.

دراین روش جراح بینی دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد.

 

 

جراحی بینی به روش بسته

در این روش هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

در این روش جراحی زیبایی بینی میزان تورم و کبودی کمتر بوده و مدت زمان جراحی بینی حدود ۱۵ دقیقه کمتر می باشد.

جراحی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی با لیزر هستیم، باید درباره این موضوع بگوییم که هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی اسکلت بینی ایجاد کرد.

لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست می شود.

اقدامات قبل و بعد از عمل بینی

رعایت توصیه های قبل و بعد از عمل بینی توسط بیماران به این دلیل که تاثیر بسیار زیادی که در ایجاد تسریع در روند بهبودی داشته، موجب داشتن یک جراحی بینی ایمن شده و باعث دستیابی به نتیجه بهتر از عمل  جراحی بینی خواهد شد، بسیار مهم است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • مهم ترین مسئله قبل از انجام عمل جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی متبحر و باتجریه می باشد.
 • انتخاب جراح بینی تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت، بنابراین در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیادی کنید.
 • در جلسه مشاوره ای که قبل از عمل زیبایی بینی خواهید داشت، تمام انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی را با جراح بینی خود در میان بگذارید.
 • برخی از داروها مانند بروفن و استامینوفن موجب انعقاد خون شده و احتمال خونریزی حین عمل بینی را افزایش می دهد، از مصرف آن ها به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید.
 • لازم است، در صورتی که به بیماری مزمنی مبتلا بوده یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما جراح بینی خود را در جریان بگذارید.
 • به مدت ۲ هفته قبل از عمل جراحی بینی ، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید، زیرا مصرف دخانیات میزان اکسیژن خون را کاهش می دهد.
 • انجام عکسبرداری ها و آزمایشات تجویز شده توسط جراح بینی الزامی می باشد.
 • لازم است قبل از عمل بینی به مدت ۸ ساعت چیزی میل نکرده و ناشتا باشد، زیرا در صورت پر بودن معده ممکن است در هنگام عمل بینی ، محتویات آن به داخل بینی و دهان بازگردد.
 • قبل از عمل بینی استحمام نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. وجود مقداری ورم و کبودی بعد از جراحی بینی طبیعی است، به منظور کاهش تورم و کبودی در هنگام استراحت دو بالشت در زیر سر خود قرار دهید.
 2. به مدت ۲ ماه برروی بینی خود چسب بزنید.
 3. مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 4. به منظور کاهش دردهای احتمالی، مسکن های تجویز شده توسط جراح بینی خود را مصرف کنید.

چنانچه قصد انجام عمل جراحی بینی در آبادان و توسط دکتر مینو مددی نیا را دارید، مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل بینی به طور کامل توسط ایشان حضورتان شرح داده خواهد شد.

 

دکتر مینو مددی نیا

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، حنجره و سر و گردن

جراحی های زیبایی صورت ( جراحی بینی – جراحی گوش – جوانسازی صورت )

درباره جراحی بینی اهواز

یکی از مهم ترین معیارها در جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه می باشد، افرادی که قصد انجام رینوپلاستی دارند، بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت کنند. در صورتی که افراد ، جراح بينی خود را به خوبی انتخاب کنند دیگر نیازی به جراحی بینی ترمیمی ندارند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 3 × چهار =