جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از مدل های پرطرفدار در میان بانوانی است که قصد جراحی بینی دارند، کسانی که می خواهند بینی شان عروسکی یا فانتزی جراحی شود، بهتر است بینی استخوانی داشته باشند.

بینی استخوانی به دلیل اینکه غضروف و اسکلت محکمی دارد و دارای پوست نازک است، نتیجه مطلوبی را از جراحی بینی فانتزی حاصل می کند، اما بینی گوشتی به دلیل داشتن استخوان و غضروف ضعیف و پوست ضخیم بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

بینی نیمه فانتزی به چه بینی گفته می شود؟

بینی نیمه فانتزی به بینی گفته می شود که نسبت به بینی طبیعی قوس بیشتر و نسبت به بینی فانتزی قوس کمتری دارد.

 

جراحی بینی فانتزی

 

ویژگی های بینی فانتزی چیست؟

تیغه این نوع بینی بسیار نازک می باشد.

سوراخ های بینی کوچک می باشد.

قوس بینی متناسب می باشد و نوک بینی سربالا است.

جراحی بینی فانتزی چگونه انجام می شود؟

جراحی بينی فانتزی و نتیجه حاصل از آن به توانایی و تبحر جراح بینی بستگی دارد به همین منظور به جراح بینی خوب مراجعه کنید.

زمانی که برای جراحی بینی فانتزی یک جراح بینی خوب را انتخاب می کنید او می تواند شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

جراح بینی برای جراحی بینی فانتزی از روش جراحی بینی باز که دید بهتری دارد، انجام می شود.

جراح پس از ایجاد برش بر روی کلوملا پوست بینی را بلند می کند و با دید بهتری جراحی بینی فانتزی را انجام می دهد.

جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی طبیعی چه تفاوتی دارد؟

یکی از مهم ترین تفاوت های جراحی بينی فانتزی با جراحی بینی طبیعی در زاویه نوک بینی و لب می باشد، این زاویه در مدل بینی طبیعی 90 درجه و در بینی های فانتزی و عروسکی 105 درجه می باشد.

جراحی بینی فانتزی در بانوان

خانم ها اغلب دارای چهره هایی با استخوان بندی ظریف و اجزای کوچک می باشند، بنابراین بینی عروسکی یا فانتزی با ویژگی های صورت آن ها بسیار در تناسب است.

همچنین بیشتر خانم ها برخلاف آقایان مایل اند تا نتیجه جراحی بینی در صورت آن ها مشخص باشد، بنابراین با توجه به ویژگی های بینی فانتزی که کوچک، سربالا و دارای قوس است این فرم از بین به آن ها پیشنهاد می شود.

 

جراحی بینی فانتزی

 

لزوم انتخاب یک جراح بینی خوب

برای اینکه نتیجه به دست آمده از جراحی بینی رضایت بخش و موفقیت آمیز باشد، لازم است تا افراد یک جراح بینی خوب را برای جراحی بینی شان در نظر بگیرند.

میزان تخصص، مهارت و تجربه جراح بینی سه عاملی است که موجب می شود نتیجه به دست آمده از جراحی بینی از رضایت بیشتری برخوردار باشد.

عدم انتخاب یک جراح بینی خوب ومتخصص ممکن است منجر به شکست و ناراحتی افراد گردد.

بنابراین با توجه به اینکه جراحی بینی یک جراحی اورژانسی نیست، لذا در انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت نمایید.

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب

 1. با پرس و جو از دوستان و آشنایان و همینطور جستجو در گوگل در رابطه با یک جراح بینی خوب ، لیستی از اسامی بهترین جراحان بینی در منطقه خود انتخاب نمایید.
 2. در مطب جراحان بینی حضور پیدا کرده و انتظارات خود از عمل بینی فانتزی را با آن ها در میان بگذارید.
 3. در مورد سوابق و میزان تحصیلات جراح بینی تحقیق کنید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی فانتزی به شرح ذیل می باشد؟

 • آزمایشات مورد نیاز را قبل از جراحی بینی انجام دهید.
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کنید.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی فانتزی از مصرف الکل ، سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • پس از جراحی بینی از زدن عینک افتابی تا دو ماه اجتناب کنید.
 • بعد از جراحی بینی از غذاهای آبکی استفاده کنید.
 • تغذیه بعد از جراحی بینی را رعایت کنید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

جراحی بینی ترمیمی

چنانچه برای جراحی بینی فانتزی یک جراح متبحر و کاربلد را انتخاب نکنید این امکان وجود دارد که بینی بیشتر از حد معمول کوچک شده و در نتیجه تنفس فرد دچار مشکل گردد یا ایرادات دیگری مثل غیرقرینه شدن سوراخ های بینی در آن ایجاد شود.

برخی از این ایرادات با جراحی بینی ثانویه یا جراحی بینی ترمیمی قابل اصلاح بوده و برخی دیگر تا آخر عمر با فرد همراه خواهند بود.

برای انجام جراحی بینی نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی می باشد، لذا بهتر است افراد در هنگام انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را صرف نمایند تا نیازی به انجام جراحی بینی ترمیمی نداشته باشند.

البته باید گفت که همیشه موفقیت آمیز نبودن جراحی بینی اولیه به دلیل عدم مهارت و تجربه کافی جراح بینی نبوده و در برخی موارد این خود بیماران هستند که مقصر می باشند.

این دسته از بیماران دستورالعمل های بعد از جراحی بینی را نادیده گرفته و آن ها را رعایت نمی کنند که همین امر منجر به شکست نتیجه جراحی بینی اولیه می گردد.

همچنین باید خاطر نشان شد که در برخی از موارد افراد چاره ای جز جراحی بینی ترمیمی ندارند زیرا ایرادات موجود در بینی شان به حدی زیاد است که جراح بینی هرچه ماهر و متخصص نیز که باشد قادر به برطرف کردن همه آن ها در یک جلسه نخواهد بود.

نکاتی در رابطه با جراحی بینی ترمیمی

 • برای اینکه نتیجه جراحی بینی ثانویه رضایت افراد را به خود جلب نماید لازم است تا افراد از نتیجه آن توقعات واقع بینانه ای داشته و از جراح بینی خود انتظارات غیرمنطقی نداشته باشند.
 • افراد باید بدانند که پزشک نمی تواند بر روی یک بینی که در اثر جراحی بینی فانتزی خیلی سربالا یا کوچک شده مانور زیادی دهد.
 • پیچیدگی جراحی بینی با هربار انجام آن بیشتر خواهد شد.
 • در برخی از موارد لازم است تا افراد چندین سال برای انجام جراحی بینی ترمیمی صبر کنند زیرا ساختمان بینی بعد از جراحی بینی اولیه به حدی ضعیف می گردد که قادر به تحمل جراحی بینی دیگری نخواهد بود.
 • هزینه جراحی بینی ترمیمی بیشتر از جراحی بینی اولیه است، زیرا پیچیدگی و سختی آن بیشتر می باشد.
 • برای جراحی بینی ثانویه لازم است تا زخم های درون آن کاملاً ترمیم شده و بهبود یابند که این امر حداقل نیازمند گذشت یک سال زمان است.

هزینه جراحی بینی فانتزی

قبل از معاینه بیمار به طور دقیق نمی توان هزینه مشخصی را برای جراحی بینی او مشخص نمود، زیرا عوامل بسیاری همچون میزان ایرادات بینی در تعیین هزینه موثر هستند.

 

درباره drmadadiadm1