جراحی بینی گوشتی

رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی انجام می شود : بینی استخوانی و بینی گوشتی ، در این مقاله قصد داریم درباره جراحی بینی گوشتی توضیح دهیم.

مشخصات بینی گوشتی :

 • یکی از مشخصات بارز این نوع بینی پوست ضخیم و اسکلت و غصروف ضعیف می باشد.
 • جلوی بینی گوشتی ، غضروف پهن و نازکی وجود دارد.
 • نوک این نوع بینی گرد بوده و دارای غدد چربی فراوان است.

جراحی بینی گوشتی :

در جراحی بینی گوشتی یکی از موارد مهمی که بیمار باید به آن توجه کند، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.

پس از اینکه فرد جراح بینی مورد نظر خود را انتخاب کرد، جراح بینی معاینات دقیقی را بر روی بینی انجام می دهد.

در این معاینات جراح بینی تیغه و مجراهای عبور هوا ، انسدادهای موجود در بینی و غیره را مورد بررسی قرار می دهد و بعد آزمایشات مورد نیاز برای جراحی بینی را تجویز می کند.

در روز جراحی بینی ، جراح بینی با یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته عمل را آغاز می کند و پس از برطرف کردن مشکلات بینی و اتمام جراحی زیبایی بینی فرد به بخش منتقل می شود.

 

جراحی بینی گوشتی

 

جراحی بینی گوشتی چه مزایایی دارد؟

جراحی بینی گوشتی باعث زیباتر شدن، ایجاد تقارن در صورت و افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.

نتیجه جراحی بینی گوشتی :

برخی از افراد بر این باورند که بینی گوشتی پس از عمل بینی قابل بازگشت به شکل اولیه است، باید به آن ها گفت در روش های قدیمی این امر امکان پذیر بود اما امروزه ابتدا غضروف بینی گوشتی تقویت شده و پس از آن بینی شکل داده می شود به همین دلیل افتادگی نوک بینی و برگشت بینی بسیار کم می باشد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل جراحی و با لیزر هستیم، باید بگوییم که هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

 

روش های جراحی بینی

در روز جراحی بینی ، جراح بینی با یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته عمل را آغاز می کند و پس از برطرف کردن مشکلات بینی و اتمام جراحی زیبایی بینی فرد به بخش منتقل می شود.

جراحی بینی به روش بسته : در جراحی بینی به روش بسته ، جراح بینی تمامی برش های مورد نیاز را در درون بینی ایجاد می نماید و به منظور ایجاد تغییرات و اصلاحات لازم، پوست بینی به کمک ابزار های مخصوص بالا نگه  داشتهع می شود.

جراحی بینی به روش باز : در روش باز ، جراح بینی علاوه بر خط های برشی که در جراحی بینی بسته به کار می برد، یک برش نیز بر روی کلوملا ایجاد می کند.

کلوملا ناحیه ای از بینی است که بین دو سوراخ بینی قرار دارد و به طور معمول محل آن کمی پایین تر از سوراخ های بینی است.

جراحان بینی به این علت که در جراح بینی باز تسلط بیشتری بر ساختمان بینی داشته و قدرت مانورشان در این روش بیشتر می باشد، اغلب از این روش برای انجام جراحی بینی استفاده می نمایند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی :

برخی از افراد بر این باورند که بینی گوشتی پس از عمل بینی قابل بازگشت به شکل اولیه است، باید به آن ها گفت در روش های قدیمی این امر امکان پذیر بود اما امروزه ابتدا غضروف بینی گوشتی تقویت شده و پس از آن بینی شکل داده می شود به همین دلیل افتادگی نوک بینی و برگشت بینی بسیار کم می باشد.

نتیجه جراحی بینی با توجه به سلیقه خود بیمار و نوع بینی به دو فرم طبیعی و فانتزی می باشد.

بینی طبیعی : در این فرم از بینی به طور معمول قوسی در بینی ایجاد نشده و در صورت ایجاد بسیار کم و خفیف می باشد.

زاویه بین لب بالا و نوک بینی در بینی های طبیعی 90 درجه است.

بینی فانتزی یا عروسکی : جراح بینی در بینی های فانتزی و به اصطلاح عروسکی قوس ایجاد می کند، زاویه بین نوک بینی و لب بالا در بینی های فانتزی 105 درجه است.

لازم به ذکر است که بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد.

بهترین جراح بینی گوشتی در اهواز

 1. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه کنند تا نتیجه ایده آل و مطلوبی را به دست آورید.
 2. برای انتخاب بهترین جراح بینی در اهواز می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل بهترین جراح بینی اهواز را جستجو کنید.
 3. پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره و جراحی بینی در اهواز نزد بهترین آن ها بروید.
 4. در جلسه مشاوره تمامی سوالات خود را از جراح بینی بپرسید تا او به درستی شما را راهنمایی کند.
 5. برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراح بینی مورد نظر را مشاهده کنید.

 

جراحی بینی گوشتی

 

چرا نمی توان بینی گوشتی را به فرم فانتزی جراحی کرد؟

برای انجام جراحی بینی فانتزی باید بینی استخوان های بسیار محکمی داشته باشد تا جراح قادر به ایجاد تغییراتی همچون قوس در آن بوده و بتواند سایز آن را کاهش دهد. همچنین باید پوست بینی نازک بوده و ضخامت کمی داشته باشد، داشتن پوست نازک امکان مشاهده تغییرات و ظریف کاری های ایجاد شده بر روی ساختمان بینی را به اطرافیان خواهد داد.

در نتیجه بینی های گوشتی را به دلیل عدم وجود ویژگی های ذکر شده نمی توان به فرم فانتزی جراحی نمود و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تخصص و تجربه جراح بینی ندارد لذا از پزشک خود توقعات غیرمعقول نداشته باشید.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی

ساختمان بینی در حین جراحی دستخوش تغییرات شده و بر روی پوست آن به منظور دستیابی به غضروف ها و استخوان ها برش هایی ایجاد می گردد که این امر موجب بروز تورم در بینی شده و امکان مشاهده نتیجه نهایی بلافاصله بعد از جراحی را از فرد خواهد گرفت.

میزان این تورم در بینی های گوشتی بسیار بیشتر از بینی های استخوانی بوده و طبیعتاً مدت زمان لازم برای فروکش کردن تورم در این نوع از بینی نیز بیشتر خواهد بود، بنابراین بهتر است صبور بوده، مراقبت های لازم را انجام داده و اجازه دهید که کاهش تورم روند طبیعی خود را طی کند.

در برخی از موارد با وجود گذشت چندین ماه هنوز مقدار زیادی ورم در بینی باقی می ماند که این موضوع در رابطه با بینی های گوشتی و خیلی بزرگ بیشتر صدق می کند.

تزریق کورتون روشی است که برخی از پزشکان برای رفع این مشکل در نظر گرفته و با تزریق این ماده در بینی موجب کاهش تورم آن می شوند.

 

 

جراحی بینی ترمیمی

عمل ترمیمی بینی یا جراحی بینی ثانویه به منظور رفع ایراداتی انجام می شود که با جراحی بینی اولیه به طور کامل برطرف نشده یا برای از بین بردن مشکلاتی همچون چسبندگی و غیرقرینه بودن سوراخ هاست که در حین جراحی بینی فرد ایجاد شده اند.

دلایل مختلفی همچون عدم انتخاب پزشک مجرب و متبحر، عدم رعایت مراقبت های لازم و همچنین زیاد بودن ایرادات بینی و قابل رفع نبودن کامل آن ها با یکبار جراحی، موجب نیاز فرد به عمل بینی ترمیمی می شوند.

بنابراین بهتر است که دقت و زمان زیادی برای انتخاب جراح بینی خود صرف کنید و در انجام مراقبت های پیش و بعد از جراحی بینی کوشا باشید تا به انجام مجدد جراحی بینی نیاز پیدا نکنید زیرا این امر زمان و هزینه زیادی را از شما خواهد گرفت.

نکات قابل توجه در رابطه با جراحی بینی ترمیمی عبارتنداز:

 1. با هر بار انجام جراحی بینی ، پیچیدگی آن بیشتر می شود.
 2. هزینه این جراحی بینی به دلیل پیچیدگی زیاد آن از جراحی بینی اولیه بیشتر است.
 3. باید بعد از یکسال و در برخی موارد بیشتر از یکسال برای انجام جراحی بینی ترمیمی به پزشک مراجعه کرد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • آزمایشاتی را که متخصص گوش و حلق و بینی برای تان تجویز نموده است انجام دهید.
 • به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات خودداری کنید.
 • بانوان بدون آرایش صورت و لنز چشم برای جراحی بینی مراجعه کنند.
 • آقایان پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • در روز جراحی بینی گوشتی حداقل دو همراه با خود داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • بیمار پس از جراحی بینی گوشتی بهتر است از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند.
 • از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دار، بپرهیزد.
 • از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارد، خودداری نماید.
 • بیمار دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از خوردن داروهای رقیق کننده خون و استعمال دخانیات اجتناب کند.
 • هنگام دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهد.
 • بیمار برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکند.
 • بیمار تا دو ماه از زدن عینک آفتابی و طبی خودداری نماید و در صورت نیاز از لنز استفاده کند.

 

جراحی بینی گوشتی

 

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد؟

هزینه عمل بینی گوشتی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان ، دستمزد متخصص بیهوشی ، هزینه های آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

درباره drmadadinia