جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران می باشد که با گذشت زمان تعداد متقاضیان آن افزایش پیدا کرده است، جراحي بيني با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود.

جراحی بینی با هدف درمانی برای بهبود شکستگی بینی ، پولیپ بینی و رفع انحراف بینی انجام می شود.

جراحي بيني با هدف زیبایی برای رفع ایرادات ظاهری همچون : کجی بینی ، افتادگی بینی ، قوز بینی ، کوچکی یا بزرگی بینی ، غیر قرینه بودن سوراخ های بینی انجام می شود.

برای انجام رینوپلاستی در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید، چرا که انتخاب جراح بینی خوب تاثیر بسزایی در نتیجه عمل بینی دارد.

 

جراحی بینی

 

انواع بینی :

عمل رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی استخوانی و گوشتی انجام می شود.

در عمل جراحی بینی گوشتی ، بینی دارای مشخصاتی همچون ضخیم بودن پوست بینی ، ضعیف بودن غضروف و اسکلت بینی ، غدد چربی زیاد در نوک بینی می باشد.

در جراحی بینی استخوانی ، بینی دارای استخوان و غضروف محکم و پوست نازک می باشد.

 

 

جراحی بینی

 

انواع مدل ها برای جراحی بینی :

برخی از افرادی که برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند خواهان جراحی بينی فانتزی ، طبیعی یا شبیه به یک عکس هستند.

معمولا بانوان برای جراحي بيني فانتزي مراجعه می کنند، بینی فانتزی یا عروسکی بسیار کوچک بوده و نوک بینی سربالا و پشت بینی دارای قوس می باشد، این نوع مدل بیشتر بر روی بینی های استخوانی انجام می شود و به افرادی که داری بینی گوشتی هستند، توصیه نمی شود.

جراحی بینی طبیعی معمولاً برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، توصیه می شود، این نوع مدل بینی بدون قوس و فرم عروسکی است و ظاهر طبیعی بینی حفظ می شود.

 

جراحی بینی

 

جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی بینی یا جراحی بینی ثانویه زمانی انجام می شود که فرد از نتیجه جراحی زیبایی بینی اولیه به دلایل ذیل رضایت نداشته باشد:

 • افتادگی نوک بینی
 • رفع نشدن قوز روی بینی
 • بسیار کوچک و سربالا شدن بینی
 • نا متقارن بودن بینی و غیره.

در این مواقع فرد برای انجام جراحی بینی ثانویه باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی زیبایی بینی اولیه بهبود یابد و بعد از آن اقدام به جراحی ترمیمی بینی کند.

 

جراحی بینی

 

انواع روش های جراحی بینی :

جراحي بيني به دو روش باز و بسته انجام می شود.

جراحی بینی به روش باز : در این روش رینوپلاستی جراح بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از استخوان بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند.

امروزه اکثر جراحان بینی از این روش برای عمل بینی استفاده می کنند، چرا که در جراحی زیبایی بينی باز ، جراح بینی دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد، همچنین این روش برای جراحی های پیچیده و جراحی ترمیمی بینی مناسب است.

جراحی بینی به روش بسته : یک روش قدیمی برای جراحی بينی است که تمامی برش ها در داخل بینی بوده و هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود.

در جراحی زیبایی بینی به روش بسته جراح بینی پوست را از اسکلت بینی جدا کرده و با استفاده از دستگاه های مخصوص بالا نگه می دارد و بعد از آن اقدام به اعمال تغییرات بر روی بینی می کند.

جراحی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص عمل زیبایی بینی با لیزر هستیم که باید بگوییم هنوز علم پزشکی در خصوص لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییرات مورد نیاز بر روی اسکلت بینی را اعمال کرد.

لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

جراحی بینی

 

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی :

 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه می باشد.
 • فرد پس از مشاوره با جراح بینی ، آزمایشات و فتوگرافی های مورد نیاز برای عمل زیبایی بینی را انجام دهد.
 • بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحی بينی از مصرف سیگار، قلیان و الکل بپرهیزد.
 • بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحي بيني از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب کند.
 • در روز جراحی یک همراه با خود داشته باشد.
 • بیمار ۸ ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن بپرهیزد و ناشتا برای عمل بینی مراجعه کند.
 • بعد از عمل بینی بیمار مراقب باشد، گچ بینی خیس نشود.
 • از انجام فعالیت های سنگین بعد از عمل بینی خودداری کند.
 • برای کسب آگاهی بیشتر درباره اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از عمل بینی می توانید به مقالاتی که دکتر مینو مددی نیا تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی بینی

 

نحوه انتخاب بهترین جراحی بینی

همانطور که گفته شد انتخاب جراح بینی تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی دارد، ار آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود و پس فرد زمان کافی را برای انتخاب جراح بینی خوب دارد.

 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب می توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان و آشنایان خود بپرسید.
 • پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر به مطب او رفته و مشاوره کنید.
 • می توانید برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده کنید ، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مینو مددی نیا ، بهترین جراح بینی اهواز به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
 • در جلسه مشاوره انتظارتان را از جراحی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا او بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند.
 • درباره میزان تحصیلات و سوابق کاری جراح بینی مورد نظر تحقیق کنید.
 • رضایت بیماران او را بسنجید.

 

جراحی بینی

 

عوارض جراحی بینی

برخی از افراد که قصد دارند عمل جراحی زیبایی بینی انجام دهند از عوارض ناشی از آن می هراسند اما باید بگوییم در صورتی که جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت و فرد می تواند بهترین نتیجه را به دست آورد.

تنها عوارض جراحی بینی که امری طبیعی بوده و موقتی می باشد می توان به گرفتگی بینی ، کاهش حس بویایی ، تورم و کبودی اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض جراحی بینی می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه های آزمایشات و عکسبرداری ها ، هزینه داروها و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.
 

 

دکتر مینو مددی نیا

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی و حنجره و سر و گردن

جراحی های زیبایی صورت ( جراحی بینی – جراحی گوش – جوانسازی صورت )

 

درباره جراحی بینی اهواز

یکی از مهم ترین معیارها در جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه می باشد، افرادی که قصد انجام رینوپلاستی دارند، بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت کنند. در صورتی که افراد ، جراح بينی خود را به خوبی انتخاب کنند دیگر نیازی به جراحی بینی ترمیمی ندارند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 16 − 15 =