جراحی بینی در اهواز یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در ایران می باشد که با گذشت زمان تعداد متقاضیان آن افزایش پیدا کرده است، این پروسه با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. عمل بینی با هدف درمانی برای بهبود شکستگی بینی ، پولیپ بینی و رفع انحراف بینی انجام می شود. همچنبن این عمل با هدف زیبایی برای رفع ایرادات ظاهری همچون کجی بینی ، افتادگی بینی ، قوز بینی ، کوچکی یا بزرگی بینی ، غیر قرینه بودن سوراخ ها و غیره انجام می شود. در ادامه دکتر مینو مددی نیا ، بهترین جراح بینی اهواز ، اطلاعات بی نظیری از این پروسه جراحی ارائه می دهند.

 

جراحی بینی

انواع بینی

عمل بینی در اهواز با هدف زیبایی بر روی دو نوع بینی ، استخوانی و گوشتی انجام می شود. جراحی بینی گوشتی ، بینی دارای مشخصاتی همچون ضخیم بودن پوست بینی ، ضعیف بودن غضروف و اسکلت بینی ، غدد چربی زیاد در نوک بینی می باشد. جراحی بینی استخوانی ، بینی دارای استخوان و غضروف محکم و پوست نازک می باشد.

آیا میان عمل بینی خانم ها و آقایان تفاوتی وجود دارد ؟

یکی از المان های مهمی که سبب بروز تغییراتی در جراحی زیبایی آقایان و خانم ها می شود ، تفاوت موجود در آناتومی بینی این دو جنسیت می باشد. به طور کلی بینی مردان نسبت به خانم ها بزرگ تر ، ضخیم تر یا پهن تر است. پوست بینی آقایان نیز در قیاس با زنان ضخیم تر می باشد. از جمله تفاوت های دیگری که بین جراحی بینی دو جنسیت موجود است به فرم نهایی بینی می توان اشاره کرد. مناسب ترین مدل برای بینی زنان اغلب باید از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار باشد. از این رو فرم نیمه فانتزی و فانتزی میان زنان بیشتر رواج دارد. در صورتی که آقایان تمایل دارند بیشتر مشکلات و عیوب بینی آن ها رفع گردد تا اینکه فرم ظاهری بینی شان دچار تغییر زیاد شود.

انواع مدل ها در جراحی بینی در اهواز

برخی از افرادی که برای عمل زیبایی بینی مراجعه می کنند خواهان عمل بينی فانتزی ، طبیعی یا شبیه به یک عکس هستند.

عمل بینی فانتزی:معمولا بانوان برای عمل زیبایی بيني فانتزي مراجعه می کنند، بینی فانتزی یا عروسکی بسیار کوچک بوده و نوک بینی سربالا و پشت بینی دارای قوس می باشد، این نوع مدل بیشتر بر روی بینی های استخوانی انجام می شود و به افرادی که داری بینی گوشتی هستند، توصیه نمی شود.

عمل بینی طبیعی: جراحی بینی طبیعی معمولاً برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، توصیه می شود، این نوع مدل بینی بدون قوس و فرم عروسکی است و ظاهر طبیعی بینی حفظ می شود.

سپتو پلاستی: هنگانی که سپتوم بینی متقاضی دچار انحراف شده باشد ، فرد نیازمند عمل کج بینی یا سپتورینوپلاستی است. در طی این پروسه ، علاوه بر رفع انحراف در ظاهر بینی ، انسداد داخل حفره بینی نیز رفع می شود.

سپتورینوپلاستی: سپتورینوپلاستی تلفیق دو فرآیند رینوپلاستی و سپتوپلاستی است. در طی این پروسیجر علاوه بر رفع ایرادات بینی ، تغییراتی در راستای ایجاد ظرافت بیشتر بینی نیز انجام می شود. در واقع سپتورینوپلاستی یک فرآیند جراحی بینی در اهواز ، اما با دو هدف است.

پولیپ بینی: پولیپ بینی ، توده خاکستری یا بی رنگی است که سبب انسداد راه تنفسی می شود. این عارضه به دلایل متعددی ایجاد می شود. هنگامی که پولیپ در بینی بزرگ شده باشد و با مصرف قرص نیز درمان نشود ، جراحی پولیپ صورت می گیرد.

عمل بینی ترمیمی: جراحی ترمیمی بینی یا عمل ثانویه بینی زمانی انجام می شود که فرد از نتیجه عمل زیبایی بینی اولیه به دلایل ذیل رضایت نداشته باشد:

 • افتادگی نوک بینی
 • رفع نشدن قوز روی بینی
 • بسیار کوچک و سربالا شدن بینی
 • نا متقارن بودن بینی و غیره.

در این مواقع فرد برای انجام عمل ثانویه بینی باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی زیبایی بینی اولیه بهبود یابد و بعد از آن اقدام به عمل ترمیمی بینی کند.

جراحی بینی

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی در اهواز

 • در روز انجام فرآیند ، یک همراه با خود داشته باشد.
 • بعد از اتمام پروسیجر بیمار مراقب باشد، گچ بینی خیس نشود.
 • از انجام فعالیت های سنگین بعد از تغییر فرم بینی خودداری کند.
 • بیمار دو هفته قبل و بعد از فرآیند تغییر فرم از مصرف سیگار، قلیان و الکل بپرهیزد.
 • بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحي بيني از مصرف داروهای رقیق کننده خون اجتناب کند.
 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از این فرآیند انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه در اهواز دکتر مددی نیا می باشد.
 • بیمار 8 ساعت قبل از انجام پروسه مذکور از خوردن بپرهیزد و ناشتا برای آغاز فرآیند مراجعه کند.
 • فرد پس از مشاوره با متخصص عمل بینی ، آزمایشات و فتوگرافی های مورد نیاز برای عمل زیبایی بینی را انجام دهد.
 • برای کسب آگاهی بیشتر درباره اقدامات قبل از این پروسه و مراقبت های بعد از عمل می توانید به مقالاتی که دکتر مینو مددی نیا تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی بینی

 

انواع روش های جراحی بینی

عمل بيني به دو روش باز و بسته انجام می شود.

عمل باز بینی

در این روش جراح بینی خوب و باتجربه دکتر مددی نیا در اهواز یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از استخوان بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند. امروزه اکثر جراحان بینی از این روش برای عمل بینی استفاده می کنند ، چرا که در عمل زیبایی بينی باز ، پزشک دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد، همچنین این روش برای فرآیند های عمل پیچیده و جراحی ترمیمی بینی مناسب است.

عمل بسته بینی

یک روش قدیمی برای تغییر فرم دماغ است که تمامی برش ها در داخل بینی بوده و هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود. در جراحی بینی در اهواز به روش بسته پزشک متخصص پوست را از اسکلت بینی جدا کرده و با استفاده از دستگاه های مخصوص بالا نگه می دارد و بعد از آن اقدام به اعمال تغییرات بر روی بینی می کند.

جراحی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص عمل زیبایی بینی با لیزر هستیم که باید بگوییم ، هنوز علم پزشکی در خصوص لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییرات مورد نیاز بر روی اسکلت بینی را اعمال کرد. لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

جراحی بینی

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

همانطور که گفته شد انتخاب جراح بینی تاثیر بسزایی در نتیجه این فرآیند دارد، ار آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود و پس فرد زمان کافی را برای انتخاب پزشک خوب دارد.

 • برای انتخاب یک پزشک خوب می توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان و آشنایان خود بپرسید.
 • پس از انتخاب بهترین متخصص مورد نظر به مطب او رفته و مشاوره کنید.
 • می توانید برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراحی بینی در اهواز او را مشاهده کنید ، برای مشاهده نمونه کارهای ، بهترین جراح بینی اهواز دکتر مینو مددی نیا به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
 • در جلسه مشاوره انتظارتان را از تغییر فرم بینی به پزشک مورد نظر بگویید تا او بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند.
 • درباره میزان تحصیلات و سوابق کاری متخصص مورد نظر تحقیق کنید.
 • رضایت بیماران او را بسنجید.

آیا می دانید کورتون چیست ؟

کورتون نوعی چربی است ، که در بدن به صورت کاملا طبیعی و با کمک کلسترول در کبد تولید می شود. غده فوق کلیه از کورتون برای ساخت هورمون ها استفاده می کند. جالب است بدانید که نقش این ماده در بدن مهار التهاب بافت های مختلف بوده که سبب تسکین تورم نیز خواهد شد.  اما تزریق کورتون به بینی ، بکار گیری از نوعی دارو سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد. در واقع با تزریق این ماده سبب تولید ماده شیمیایی شده ، که در کاهش التهاب بدن افراد نقش خواهد داشت. لازم به ذکر است که با وجود تاثیرات بی نظیر کورتون ، تزریق آن باید از جانب پزشک توصیه شود و از دوز های مشخصی از آن بکار گرفته شود ، زیرا مصرف دوز های بالایی از آن می تواند ، سبب ضعف در سیستم ایمنی بدن افراد شود. پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد . سپس جراح به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، همچنین در صورت گوشتی بودن بینی لازم است تا مقداری از بافت چربی نیز در پوست بینی افراد کاسته شود. انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد حاد کمک کند. جالب است بدانید که هر گونه تورم به وجود آمده طی جراحی بینی در اهواز استخوانی بسیار کمتر خواهد بود ، زیرا پوست بینی این افراد دارای چربی بسیار زیاد نمی باشد و پروسه رینوپلاستی کمی آسان تر و با پیچیدگی نسبتا کم انجام خواهد شد ، بر خلاف بینی های استخوانی پروسه جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده است ، زیرا در برخی مواقع به منظور ایجاد استحکام و مقاومت لازم  است تا پیوند غضروفی صورت گیرد که می تواند بر التهاب و تورم بینی بی افزاید.

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی چه کسانی هستند؟

 • افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند.
 • خانم های بالای 16 سال و آقایان بالای 18 سال در صورتی که از فرم بینی خود رضایت نداشته باشند ، کاندیدای مناسب عمل زیبایی بینی محسوب می شوند.
 • افرادی که بینی آن ها شکسته است و به دلیل شکستگی ، دچار انحراف در بینی و مشکلات تنفسی هستند.
 • خانم ها و آقایانی که دارای بینی استخوانی با طول زیاد و عرض کم هستند ؛ در مقابل متقاضیانی که بینی پهن و کوتاهی دارند ، می توانندعمل دماغ انجام دهند ؛ اما تغییرات محدود در بینی آن ها اعمال می شود.

آیا بعد از عمل بینی خونریزی طبیعی است ؟

در 24 ساعت اول پس از رینوپلاستی خونریزی کاملا طبیعی می باشد و پس از آن باید این عارضه به مرور کم شود. بعد از جراحی بینی ، خونابه های خارج شده از بینی با خونریزی بهتر است توسط پد یا یک گاز استریل جذب شود. اما به هیچ وجه نباید به گچ بینی دست بزنید و نگران خونریزی بعد از رینوپلاستی نباشید زیرا در این حالت ترشحاتی که از جراحی باقی مانده توسط خونریزی از مجاری بینی خارج می شود که این امر نشانه بسیار خوبی می باشد. البته شایان ذکر است که انجام فعالیت های شدید ورزشی همان طور که قبلا توصیه شده و قرار گرفتن در مکانی گرم و تابش مستقیم نور خورشید می تواند سبب افزایش خونریزی شود. در مواقعی که با رعایت تمام نکات بعد از جراحی بینی ، فرد خونریزی طولانی مدت داشت باید سریعا به دکتر مراجعه کند.

جراحی بینی

 

انتخاب بهترین جراح بینی اهواز

انتخاب پزشک خوب ، یکی از مهم ترین اقدامات متقاضیان برای عمل زیبایی یا درمانی بینی است. در واقع متقاضیان پروسه عمل ، برای ایجاد زیبایی بیشتر ، تصمیم می گیرند ،جراحی بینی در اهواز انجام دهند و پس از آن پزشک خود را انتخاب می کنند. اما فرآیند حیاتی تغییر فرم بینی و خلق زیبایی توام با سلامتی به عهده بهترین دکتر عمل بینی اهواز است. بنابراین متقاضی نقشی در آن ندارد. از این رو بهتر است متقاضیان در انتخاب پزشک توجه زیادی داشته باشند. در ادامه برای انتخاب بهتر ، شما را با ویژگی های بهترین جراح بینی آشنا می کنیم :

 • سابقه درخشان
 • تجربه بالا
 • متقاضیان رضایتمند
 • منش حرفه ای
 • تیم حرفه ای
 • با هدف ایجاد زیبایی توام با سلامتی

 

جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

برخی از افراد که قصد دارند ظاهر بینی خون را تغییر دهند از عوارض ناشی از آن می هراسند اما باید بگوییم در صورتی که جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی اهواز دکتر مددی نیا انجام شود هیچ عارضه ای نخواهد داشت و فرد می تواند بهترین نتیجه را به دست آورد. تنها عوارض عمل در بینی که امری طبیعی بوده و موقتی می باشد می توان به گرفتگی بینی ، کاهش حس بویایی ، تورم و کبودی اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض این پروسه می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

جراحی بینی برای افراد دیابتی

همانطور که می دانید در اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی از شما درخواست انجام چند تست می شود که نتیجه آن صحت و سلامت جسمانی شما خواهد بود. یکی از آزمایشات انجام شده بررسی میزان قند خون شما خواهد بود. در صورتی که فرد به دیابت مبتلا باشد این سوال در ذهن او مطرح خواهد شد که آیا می تواند جراحی بینی در اهواز را انجام دهد یا خیر؟! برای این قبیل افراد می توان رینوپلاستی را انجام داد اما بهتر است که بیش از اقدام به ایجاد تغییرات در فرم بینی برخی نکات را رعایت کند. اعم از :

 • در افراد نرمال باید هشت ساعت قبل از روند از نوشیدن و خوردن غذا ممانعت کنند اما در افراد مبتلا به دیابت باید دو ساعت قبل از جراحی بینی در اهواز چیزی را نخورند.
 • به طور معمول در عمل زیبایی بینی توصیه می شود که این افراد جهت کاسته شدن میزان قند خون ، دوز انسولین خود را استفاده نکنند.
 • در مواردی که فرد با بالارفتن میزان قند خون مواجه شود تمامی اقدامات لازم صورت بگیرد.

جراحی بینی

پاسخ به برخی سوالات متداول جراحی بینی

با توجه به تعداد بسیار زیاد سوالاتی که متقاضیان این پروسیجر در حین مراجعه به جراحان زیبایی مکرراً مطرح می کنند در ادامه برخی از این سوالات را ذکر کرده و به آن ها پاسخ خواهیم داد.

 • داشتن لاک ناخن و آرایش در اتاق عمل مشکل ایجاد می کند ؟

با توجه به اینکه صورت توسط بتادین شسته شده و ضدعفونی می گردد لذا بهتر است که بانوان آرایش نداشته و حداقل یک ناخن آن ها فاقد لاک باشد، همچنین در صورت کاشت ناخن یکی از ناخن های کاشت شده را بردارید. دلیل نداشتن لاک این است که میزان اکسیژن خون از طریق دستگاه پالس اوکسی متر که به انگشت متصل می شود نشانه داده می شود و وجود لاک و ناخن کاشت شده موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه پالس اوکسی متر خواهد شد.

 • اهمیت بررسی بینی پیش از عمل چقدر است ؟

معاینه قبل از آغاز فرآیند عمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، انجام بررسی های دقیق بر روی بینی حدود 50 درصد موفقیت نتیجه عمل جراحی بینی در اهواز را تضمین می کند. بهترین پزشک اهواز ، اقدام به عکسبرداری از جهات و زوایای مختلف از بینی کرده و با در نظر گرفتن ویژگی های صورت فرد، مناسب ترین تکنیک و فرم بینی را برای وی در نظر خواهد گرفت.

 

جراحی بینی در افراد مسن

با بالا رفتن سن میزان چربی در زیر پوست کاهش می یابد. این اتفاق موجب می شود که زاویه میان لب و بینی کم شود. با انجام عمل بینی می توان این تغییر را بهبود بخشید. علاوه بر این افزایش سن می تواند بر روی استحکام غضروف بینی نیز موثر باشد که با رینوپلاستی می توان آن را بهتر کرد. یک جراح بینی خوب در اهواز دکتر مینو مددی نیا قادر است که فرد زیبا جو در هر رنج سنی باشد بهترین نتیجه نهایی را برای بینی او به وجود بیاورد. همانطور که می دانید بهترین رنج سنی برای انجام جراحی بینی در اهواز از 18 سالگی به بعد می باشد این رنج سنی را در واقع برای این تعیین کرده اند که بعد از ایجاد تغییرات خواسته شده فرم دماغ با تکامل رشد دستخوش تغییرات نشود. از این رو افراد مسن نیز می توانند از مزایای استفاده از این روش زیبایی و درمانی بهره مند شوند. برای آنکه متوجه شوید که شما فرد مناسبی برای استفاده از این متد می باشید بهتر است که به بهترین دکتر عمل بینی در اهواز مراجعه کنید. با انجام معاینات اولیه ایشان به شما می گویند که شما کاندید مناسب رینوپلاستی به شمار می آیید یا خیر.

 

جراحی بینی

 

 • تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست ؟

بینی های گوشتی ، پوست ضخیمی دارند و اسکلت آن ها نرم و ضعیف است. در نتیجه ، برای دریافت بهترین نتیجه از عمل بینی ، پزشک از گرافت برای ایجاد مقاومت بیشتر استفاده می کند. بدین ترتیب بعد از جراحی بینی در اهواز با جنس گوشتی عوارضی نظیر بازگشت پذیری در بینی های گوشتی ایجاد نمی شود. اما بینی های استخوانی پوست نازک و ساختار بسیار مستحکمی دارند. از این رو عمل زیبایی در این نوع دماغ ها بسیار راحت است.

 • آیا عمل در بینی تنها با بیهوشی ممکن است ؟

به دلیل اینکه در طول عمل بینی ، به طور مداوم خونریزی رخ داده و خون از پشت حلق برمی گردد، این امر ممکن است موجب بی تابی بیمار گشته و به همین سبب ترشحات خونی به درون ریه وارد شود. با این وجود در برخی از شرایط خاص و با توجه به وضعیت بیمار می توان بی حسی موضعی را جایگزین بیهوشی نمود.

 

جراحی بینی

 

 • آیا می توان عمل بینی را شبیه به یک عکس جراحی کرد ؟

باید بگوییم بینی ایده آل هر فرد با توجه به نوع بینی و ویژگی های صورت او تعیین می شود. ممکن است بینی شخص داخل عکس بسیار زیبا بوده ولی با اجزای صورت شما هیچ تناسبی نداشته باشد در این صورت جراحی بینی در اهواز نه تنها موجب بهبود وضعیت ظاهری تان نشده بلکه از جذابیت شما نیز می کاهد. همچنین افراد در تعیین فرم باید نوع آن را در نظر بگیرند، به طور مثال داشتن انتظار فرم فانتزی از جانب بیماری که دارای دماغ گوشتی است کاملاً نامعقول می باشد، زیرا بینی گوشتی را فقط می شود به فرم طبیعی جراحی کرد.

 • چه مدت بعد از عمل ، گچ بینی برداشته می شود ؟

اسپلینت یا گچ بینی ، نقش مهمی در ریکاوری بعد از عمل دارد. عموما گچ روی دماغ کمی درد ایجاد می کند و امکان دیدن فرم بینی را نیز نمی دهد. عموما دکتر پس از یک هفته ، گچ روی بینی را جدا می کند.

 • چه زمان می توان نتیجه جراحی زیبایی بینی را مشاهده کرد ؟

بدن افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است. از این رو التهاب و کبودی در هر فرد با توجه به ویژگی های فردی زود یا دیر از بین می رود. عموما بعد از 2 هفته از رینوپلاستی ، بیشتر التهاب بینی کاهش پیدا می کند ؛ اما تورم کامل پس از گذشت یک سال از بین خواهد رفت. در نتیجه زیبا جو پس از گذشت 12 ماه می تواند فرم اصلی بینی خود را ببیند.

 • آیا استفاده از چسب بعد از جراحی بینی الزامی است ؟

چسب بینی به مدت 2 هفته در فرم گیری بهتر بینی و به مدت 2 ماه در کاهش ورم آن موثر است، به همین دلیل افراد حتماً باید در 2 هفته ابتدایی بعد از انجام جراحی بینی در اهواز ، از چسب استفاده کنند، اما در صورتیکه عجله ای در فروکش نمودن ورم بینی نداشته باشند می توانند بعد از گذشت 2 هفته بر روی بینی خود چسب نزده یا فقط شب ها از چسب بینی استفاده کنند.

 • هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد ؟

هزینه عمل زیبایی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی اهواز ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه های آزمایشات و عکسبرداری ها ، هزینه داروها و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

⭐ جراحی بینی انجام شده توسط دکتر مینو مددی نیا در اهواز 

هزینه جراحی بینی در اهواز

همانطور که خواندید عمل بینی در اهواز می توانند براساس هدف های متنوعی اعم از زیبایی یا سلامت انجام گیرد. همچنین هر کدام از این عمل ها خود شامل دسته بندی ها و فرآیند های متنوعی می شوند که همگی در تعیین قیمت نقش دارند. بدین جهت ، برای آن که اطلاع دقیقی از قیمت پروسه عمل خود داشته باشید ، پیشنهاد می دهیم با بهترین جراح رینوپلاستی در اهواز دکتر مددی نیا تماس برقرار کنید یا طی جلسه مشاوره و بعد از بررسی موارد موثر ، از هزینه این فرآیند آگاهی یابید.

درباره drmadadinia2