یکی از دغدغه هایی که افراد متقاضی برای انجام جراحی بینی اهواز دارند انتخاب بهترین جراح بینی اهواز می باشد، در مقاله دکتر مینو مددی نیا می خواهیم به اهمیت انتخاب یک جراح بینی و ویژگی های آن اشاره کنیم. انتخاب جراح بینی از آن نظر حائز اهمیت می باشد که اگر فرد جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکند ممکن است از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت نداشته باشند و اقدام به جراحی ترمیمی بینی کنند.

 

جراح بینی اهواز

دلایل نارضایتی بیمار از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد

 • افتادگی نوک بینی
 • نامتقارن بودن بینی
 • بیش از اندازه کوچک و سربالا شدن بینی
 • بیش از اندازه کوچک شدن سوراخ های بینی

انتخاب بهترین جراح بینی اهواز

 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره میزان تحصیلات و سوابق کاری آن ها تحقیق کنید.
 • پس از انتخاب جراح بینی مورد نظرتان برای مشاوره به مطب او رفته و با او مشاوره کنید.
 • برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای او را مشاهده کرده و میزان رضایت بیماران او را بسنجید.
 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب در اهواز راه های متفاوتی وجود دارد اما یکی از رایج ترین آن ها پرس و جو از دوستان یا جستجو در گوگل می باشد

تخصص منحصر به فرد و فوق العاده  یک جراح بینی چیست؟

به طور کلی یک جراح بینی اهواز خوب و با تجربه بالا تمامی حواس و تمرکز خود را بر روی ساختار بینی و دیگر اجزا صورت که بر ایجاد یک هارمونی زیبا نقش دارند متمرکز می کند. جراح با تمرکز بر آناتومی صورت ، طراحی فرم سفارشی بینی زیبا جو و در نظر گرفتن تمامی جوانب با بکارگیری از تکنیک های مناسب بینی افراد ، تخصصی است که تنها یک جراح ماهر از آن بهرمند است.

همچنین جالب است بدانید که با پیشرفت علم پزشکی یک جراح بینی حاذق باید با جدید ترین تکنولوژی ها و روش های عمل بینی خود را به روز کند ، بنابراین این اقدام از جمله تخصص های منحصر به فرد یک جراح بینی خوب خواهد بود.

دانش زیبا شناختی یک اصل مهم

طراحی فرم بینی مناسب با صورت زیبا جویان نیازمند یک دانش زیبا شناختی بوده که لازم است جراح در کنار حرفه پزشکی خود از آن بهرمند شود. بنابراین پزشک در کنار انتخاب بهترین تکنیک باید بداند که چه تغییراتی در ظاهر بینی با دیگر اجزا صورت مناسب می باشد.

جراح بینی اهواز

 

یک جراح بینی خوب باید در رابطه با چه مواردی آگاهی لازم را داشته باشد؟

لازم است بدانید که جراح بینی اهواز خوب و ماهر ، باید آگاهی کامل را در رابطه با مراقبت های بعد از رینوپلاستی و قبل از آغاز فرایند جراحی را داشته باشد تا بتواند آن ها را به ور کامل و دقیق در اختیار بیمار خود قرار دهد. بیمار نیز با کسب این اطلاعات به دوره نقاهت کوتاه ، بدون بروز عوارض و خطر و با نتیجه ای خوش آیند و مطلوب مواجه خواهد شد.

البته لازم به ذکر بوده ، که بهتر است جراح بینی به طور صادقانه تمامی نکات منفی و مثبت را جهت انجام این پروسه زیبایی به بیمار اطلاع دهد. تا از بروز هر نوع اختلال و عارضه غیر قابل جبران فورا پیشگیری شود.

در انتخاب جراح بینی به نکات ذیل دقت کنید

 • زمان کافی را برای مشاوره و معاینه بینی بیمار بگذارد.
 • یک جراح بینی خوب باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • جراح زیبایی بینی باید با حوصله باشد و با دقت به انتظارات و صحبت های بیمار گوش کند و او را به درستی راهنمایی نماید.
 • در صورتی که بیمار انتظارات نامعقولی از جراح بینی داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که متقاعد نشد از جراحی او اجتناب نماید.
 • جراح بینی اهواز خوب باید به علم زیبایی شناختی آگاه باشد و بتواند بینی را بعد از جراحی بینی تجسم کند تا بهترین مدل بینی را به بیممار پیشنهاد دهد.
 • صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

انواع بینی

بینی ها به طور کلی به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

 1. بینی استخوانی: این نوع از بینی دارای ساختمانی با استخوان ها و غضروف های مستحکم بوده، میزان بافت های زیرپوستی آن کم و پوستی که بر روی ساختمان بینی قرار می گیرد نازک می باشد.
 2. بینی گوشتی: این نوع از بینی برخلاف بینی های استخوانی دارای ساختمانی متشکل از استخوان ها و غضروف های ضعیف بوده، میزان بافت های زیرپوستی آن زیاد و پوستی که ساختمان بینی را می پوشاند از ضخامت زیادی برخوردار است.

 

جراح بینی اهواز

 

نتیجه جراحی بینی

بینی افراد بعد از جراحی بینی معمولاً به سه فرم زیر شکل داده می شود:

 1. بینی طبیعی : این فرم از بینی فاقد قوس بر روی پل بوده، سر بالا نشده و سایز آن به صورت افراطی کم نمی شود.
 2. بینی فانتزی : سربالا بودن، وجود زاویه بین 100 تا 105 درجه بین لب و نوک بینی و وجود قوس بر روی پل بینی از ویژگی های بارز بینی فانتزی می باشد.
 3. بینی نیمه فانتزی: چیزی حد وسط بینی طبیعی و بینی فانتزی بوده و تلفیقی از ویژگی های این دو فرم از بینی می باشد.

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از سوالات پرتکراری که بیماران به هنگام مراجعه به مطب دکتر مینو مددی نیا ، جراح بینی اهواز از ایشان می پرسند این است که: بهترین فرم بینی برای ما کدام است؟ برای انتخاب فرم بینی باید موارد زیر را در نظر گرفت:

نوع بینی

اساسی ترین و تاثیرگذارترین عامل در انتخاب فرم بینی، نوع آن است. افرادی که بینی شان گوشتی است تنها قادر به انتخاب فرم بینی طبیعی هستند زیرا استخوان های بینی شان به اندازه کافی مستحکم نبوده و نمی توان تغییرات زیادی را در آن ها اعمال کرد. همچنین به دلیل ضخیم بودن پوست، تغییرات اعمال شده بر روی استخوان بینی به خوبی قابل مشاهده نخواهند بود ولی افرادی که بینی شان استخوانی است با توجه به فاکتورهایی که در ادامه می آوریم می توانند هر یک از سه فرم بینی را انتخاب کنند.

جنسیت

جراحی بینی فانتزی موجب عروسکی به نظر رسیدن چهره خواهد شد که این امر از جذابیت چهره آقایان کم می کند لذا برای آن ها مناسب نیست. بهترین فرم بینی برای آقایان، بینی طبیعی است ولی خانم ها از نظر جنسیتی محدودیتی برای انتخاب فرم بینی ندارند.

ویژگی های صورت و سلیقه فرد

برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی بینی لازم است تا بهترین جراح بینی را انتخاب کنید، به طور مثال اگر در اهواز زندگی می کنید با انجام تحقیقات دقیق بهترین جراح بینی اهواز را انتخاب نموده، انتظارات خود را با ایشان مطرح کرده و انتخاب بهترین فرم بینی را به او بسپارید. بهترین جراح بینی یا هر شهر دیگری سلایق شما را در نظر گرفته، از بینی و زوایای مختلف بینی و چهره عکس تهیه کرده و نسبت بین اجزا را مورد بررسی قرار می دهد و با اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بهترین فرم بینی را برای تان انتخاب می کند.

 

جراح بینی اهواز

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

دستورالعمل های زیر برای داشتن یک تجربه بی خطر و نتیجه خوب از جراحی بینی الزامی می باشد.

 • از پوست خود خوب مراقبت کنید؛ مراقبت صحیح از پوست فاکتور مهمی در چهره کلی و کیفیت پوست شما به شمار می آید. این شامل تمیز کردن ملایم پوست، مرطوب کردن صحیح و استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب با طیف spf30 می باشد.
 • تغذیه خوب؛ در طول هفته قبل از جراحی، خوب غذا بخورید. داشتن یک رژیم غذایی سالم و متوازن الزامی می باشد.
 • سیگار کشیدن را ترک کنید؛ سیگار کشیدن می تواند تا حد زیادی توانایی بهبود شما را مختل کند. شما باید حداقل 4 هفته قبل از جراحی، استعمال سیگار و محصولات وابسته به نیکوتین را کنار بگذارید.
 • یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید؛ در طول هفته های قبل از جراحی، برای سالم بودن و رعایت بهداشت تمام تلاش خود را کنید.

 

 

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

 • برنامه ریزی کنید؛ برای مدت مناسب از محل کار خود مرخصی بگیرید و از یکی از نزدیکان یا دوستان خود بخواهید تا در طول چند روز بعد از جراحی، برای انجام کارهایی از قبیل امور منزل، نگهداری از کودک، خرید و رانندگی به شما یاری رساند.
 • تست های قبل از جراحی بینی را انجام دهید؛ حتماً در تاریخ مقرر شده برای انجام تست های تجویز شده از سوی پزشک اقدام کنید.
 • نسخه؛ داروهای تجویز شده توسط پزشک را قبل از جراحی تهیه کرده و در منزل قرار دهید. این داروها اغلب شامل داروهای مسکن برای مدیریت درد بعد از جراحی و آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت می باشد
 • محل آرامی را در منزل بیابید؛ مکان آرامی را در منزل برای استراحت و سپری کردن دوره ریکاوری انتخاب کنید. در آن تعدادی بالشت، مجله، کتاب و چیزهای دیگر بگذارید تا در طول سپری کردن دوره ریکاوری، بتوانید خود را سرگرم کنید.

قیمت عمل بینی در اهواز چقدر می باشد؟

قیمت عمل بینی با توجه به دستمزد جراح بینی اهواز ، هزینه های بیمارستان یا مطب ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات و غیره تعیین می شود. به این نکته در جراحی زیبایی بینی توجه داشته باشید که صرفا بخاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و جراحی بینی خود را به او نسپارید.

درباره drmadadinia