عوارض جراحی بینی

همانطور که می دانید هر جراحی زیبایی تحت بهترین شرایط و زیر نظر بهترین جراح ممکن است با عوارضی همراه باشد، البته باید گفت این عوارض ببسیار ناچیز می باشد و شاید اصلا عارضه ای به وجود نیاید، در این مقاله می خواهیم درباره عوارض جراحی بینی توضیحاتی بدهیم.

همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی یک جراحی اورژانسی نبوده و فرد زمان کافی برای تحقق و اننتخاب بهترین جراح بینی را دارد.

با مراجعه به بهترین جراح بینی ، نتیجه ایده آل از جراحی بینی به دست آورید.

عوارض جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

خونریزی بعد از جراحی بینی

احتمال خونریزی در افرادی که عمل جراحی بینی انجام داده اند تقریبا حدود ۲ درصد می باشد.

معمولا جراحان بینی به افرادی که دچار اختلال در انعقاد می شوند و وارفارین و آسپرین استفاده می کنند توصیه می نمایند که به مدت ۱۰ روز پیش از مراجعه برای جراحی بینی و جلوگیری از خونریزی مصرف این داروها را قطع کنند.

کاهش حس بویایی بعد از جراحی بینی

معمولا اکثر افراد بعد از جراحی بینی از کاهش بویایی خود شکایت دارند، باید گفت عمل جراحی زیبایی بینی خارج از محدود اعصاب و حس بویایی انجام می شود، به همین علت این جراحی هیچ آسیبی به عصب های بویایی وارد نمی کند.

کاهش حس بویایی بعد از جراحی بینی معمولا به دلیل تورم ناشی از رینوپلاستی می باشد که مانع از رسیدن مولکول ها به پایانه اعصاب می شود، که با برطرف شدن تورم کاهش بویای نیز رفع می گردد.

 

عوارض جراحی بینی

 

نامتقارن شدن سوراخ های بینی

بهترین جراح بینی پیش از اقدام به جراحی اندازه گیری های دقیقی انجام می دهند به همین دلیل احتمال عدم تقارن سوراخ های بینی بسیار کم می باشد و احساس نامتقارنی ممکن است به دلیل جراحی بینی باشد.

تنفس سوت مانند بعد از جراحی بینی

این عارضه به دلیل کوچک شدن بیش از حد سوراخ های بینی ایجاد شود که در این صورت جراح بینی توصیه می کند با عمل جراحی مجدد سوراخ های بینی کمی بزرگ تر شود، البته امکان بروز این عارضه با مراجعه به بهترین جراح بینی صفر می باشد.

چسبندگی بعد از جراحی زیبایی بینی

در مواقعی که عفونت پس از عمل جراحی زیبایی بینی با مصرف آنتی بیوتیک درمان نشود ممکن است باعث چسبندگی در بینی شود که با شستشوی حفره بینی از ترشحات و تجمع میکروب و ایجاد عفونت جلوگیری می شود.

گرفتگی بینی

در ۱۰ در صد افراد پس از جراحی زیبایی بینی تورم مخاط باعث بروز گرفتگی بینی می شود.

با رفع تورم این عارضه برطرف می گردد.

دکتر مینو مددی نیا

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، حنجره و سر و گردن

جراحی های زیبایی صورت ( جراحی بینیجراحی گوشجوانسازی صورت )

 

درباره جراحی بینی اهواز

یکی از مهم ترین معیارها در جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه می باشد، افرادی که قصد انجام رینوپلاستی دارند، بهتر است در انتخاب جراح بینی دقت کنند. در صورتی که افراد ، جراح بينی خود را به خوبی انتخاب کنند دیگر نیازی به جراحی بینی ترمیمی ندارند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × پنج =