جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در اهواز یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار است. این فرآیند زیبایی برای برطرف کردن افتادگی پلک ، پف چشم ، شلی پلک و مشکلاتی از این قبیل انجام می شود. یکی از نیازهای اساسی افرادی که دچار چنین مشکلاتی هستند ، عمل زیبایی پلک است. در ادامه دکتر مینو مددی دنیا ، جراح پلک در اهواز ، اطلاعات منحصر به فردی از این پروسه زیبایی شرح می دهد.

 

بلفاروپلاستی

 

جراحی پلک با توجه به چه اهدافی انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک ها

بهتر است بدانید که در جراحی زیبایی پلک ها ، هدف زیبا جو درمان نبوده و تنها برای رفع مشکلات موجود و افزایش زیبایی ظاهر تحت جراحی قرار می گیرد. در طی این تکنیک بلفاروپلاستی در اهواز کیسه های حاوی چربی برداشته شده و چین و چروک های موجود بر روی پوست و افتادگی پلک ها نیز بر طرف می شوند. با این تکنیک شادابی و جوانی به چهره افراد باز گشته و سبب زیبا تر شدن چشم های آن ها خواهد شد.

جراحی درمانی پلک ها

اگر افتادگی پلک ها مانع دید شما می شود یا با مشکلات دیگری همراه با وجود پف زیر چشم و افتادگی پوست پلک خود مواجه هستید ، بلفاروپلاستی درمانی می تواند موانع موجود در دید شما را نیز از بین ببرد. همچنین عده ای از افراد به علت افتادگی بسیار زیاد پلک ها نمی توانند از انواع لنز های طبی استفاده کنند ، که با این پروسه درمانی مشکل آن ها بر طرف خواهد شد.

مزایا جراحی پلک با دکتر مددی نیا در اهواز

 1. هیچ جای زخم و برشی بر روی پوست مشاهده نمی شود.
 2. پوست اضافی که در پلک بالا و پایین وجود دارد برداشته می شود.
 3. با این روش درمانی می توان پف اطراف چشم و افتادگی پلک را بهبود بخشید.
 4. افتادگی پلک باعث کاهش دید در برخی از افراد می شود که با جراحی پلک بهبود می یابد.
 5. در صورتی که به دلیل افتادگی پلک پایین سفیدی عنبیه مشاهده شود، با این روش بهبود می یابد.

نحوه جراحی بلفاروپلاستی در اهواز با دکتر مینو مددی نیا

برای شروع عمل زیبایی پلک ، جراح پلک خوب و باتجربه در اهواز دکتر مددی نیا ، ابتدا اطراف پلک را با داروی بی حسی ، بی حس می کند تا بیمار احساس درد نداشته باشد. سپس جراح برای عمل پلک بالا ، برش کوچکی را بر روی خطوط موجود بر روی پلک ایجاد می کند و پس از بریدن پوست اضافه و برداشتن چربی موجود ، برش ایجاد شده را بخیه می زند. مراجعه کنندگان نگران جای برش نباشند ؛ به دلیل اینکه برش در خطوط روی پلک ایجاد شده و بعد از عمل قابل مشاهده نخواهند بود. برای جراحی پلک پایین ، جراح برای اینکه اثر برش نمایان نباشد ، در راستای مژه ها یا در داخل پلک برشی را ایجاد می کند و پس از برداشتن پوست و چربی اضافه ، آن ناحیه را بخیه می زند.

اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی پلک در اهواز

 • افرادی که قصد انجام جراحی بر روی پلک را دارند، بهتر است اقدامات قبل از بلفاروپلاستی و مراقبت های بعد از آن را بدانند و برای بدست آوردن نتیجه ایده آل آن موارد را رعایت کنند.
 • پیش از انجام این فرآیند زیبایی ، حتما برای اطمینان از سلامت عمومی به پزشک عمومی مراجعه کرده و آزمایشات مورد نیاز را انجام دهید.
 • در روز عمل پلک بدون آرایش مراجعه کنید.
 • دو هفته قبل و بعد از عمل پلک از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفامین و آسپرین خودداری کنید.
 • دو هفته قبل و بعد از عمل زیبایی پلک پلک از استعمال دخانیات و مصرف الکل بپرهیزید.
 • بیمار ممکن است بعد از عمل جراحی زیبایی در ناحیه اطراف چشم احساس کشش و درد کند که برای کاهش درد با مشورت بهترین جراح پلک دکتر مینو مددی نیا در اهواز می تواند از مسکن استفاده کند.
 • داروهایی را که جراح برای تان تجویز کرده است رأس ساعت استفاده کنید.

 

بلفاروپلاستی

 

 

کمتر شدن ورم بعد از بلفاروپلاستی

ورم یکی از عارضه های احتمالی جراحی پلک است ، این حالت 2 الی 3 روز از روند جراحی به بعد به بیشترین حالت خود می رسد. اما اصلا جای نگرانی نیست زیرا پس از گذشت چند روز به حالت اولیه باز میگردد. برای بهبود این ورم پیش آمده بهتر است به یکسری نکات توجه کرد :
بالا نگه داشتن سر یکی از روش های کم کردن میزان تورم بالا نگه داشتن سر است. در موقع دراز کشیدن فشار مایع درون بافت چشم بیشتر می شود ، ولی در موقع ایستادن این حالت کاهش میابد. به همین خاطر تا مدتی بعد از جراحی صبح ها پس از بیدار شدن شاهد بیشتر شدن این حالت تورم هستید. یکی دیگر از روش های کاهش تورم ، در روز های اولیه استفاده از کمپرس یخ بسیار به بهبود این موضوع کمک می کند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی پلک

حالت خوابیدن بعد از بلفاروپلاستی از دیگر موارد مهم مراقبت های بعد از جراحی است که باید توجه ویژه به این موضوع داشت. زیرا نحوه دراز کشیدن مناسب در مدت زمان خوابیدن موجب تسریع در روند بهبودی می گردد. بنابراین از قرار گرفتن صورت بر روی بالشت جددا خودداری کنید و در زمان دراز کشیدن به پشت بخوابید. و با استفاده از بالشت سر خود را در حالت 30 درجه قرار دهید.

حمام پس از بلفاروپلاستی در اهواز

پس از جراحی می توان از گردن به پایین دوش گرفت اما دقت کنید که تا زمانی که دکتر به شما اجازه نداده است نباید به صورت کامل حمام کنید. عمدتا بعد از 5 روز از روند جراحی استحمام ایرادی ندارد و در این بازه زمانی می توانید با استفاده از یک دستمال خیس روی بخیه ها را به آرامی پاک کنید. دقت کنید که تا مدتی موهای خود را با مواد شوینده ملایم و مناسب ، مانند شامپو بچه بشویید که به بخیه ها و جای آسکار صدمه ای وارد نگردد.

ویژگی های بهترین جراح پلک در اهواز

انتخاب پزشک عاملی بسیار تعیین کننده در نتیجه بلفاروپلاستی در اهواز است ؛ به طوریکه عدم انتخاب درست جراح نه تنها منجر به عدم رضایت شما از نتیجه این جراحی زیبایی شده ، بلکه عوارض بسیاری را نیز برای تان به دنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه جراحی زیبایی پلک یک جراحی اورژانسی نبوده و اضطراری برای انجام آن وجود ندارد، لذا عجله نکرده و زمان کافی را برای انتخاب یک متخصص با تجربه و کاردان اختصاص دهید. برای اینکه بتوانید به بهترین نحو ممکن پزشک تان را انتخاب کنید لازم است تا از ویژگی های یک جراح پلک خوب آگاهی داشته باشید که عبارتنداز:

 • با وجدان بودن

اگر پزشک دارای وجدان کاری باشد بلفاروپلاستی را فقط برای افرادی انجام می دهد که شرایط لازم برای انجام این جراحی زیبایی را دارند و به دلیل منافع مالی آن را برای همه انجام نمی دهد.

 • آگاهی از خواسته های بیمار

یک پزشک خوب بر این موضوع واقف است که بهترین نتیجه از جراحی پلک زمانی حاصل خواهد شد که او از انتظارات و توقعات بیمار به خوبی آگاه باشد، به همین دلیل طی جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی پلک از او در رابطه با توقعاتش می پرسد.

 • منصرف کردن کاندیداهای نامناسب

برخی از افراد به دلیل داشتن بیماری و توقعات نامعقولی همچون جراحی چشم گربه ای کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی در اهواز نیستند. یک جراح پلک خوب در اهواز دکتر مینو مددی نیا با ارائه توضیحات علمی و منطقی سعی در منصرف کردن اینگونه افراد داشته و در صورت منصرف نشدن فرد این جراحی زیبایی را برای او انجام نمی دهد.

 • آگاهی از سلامت بیمار

مهم ترین مسئله برای هر پزشک مجرب و با تجربه حفظ سلامت بیمار است، از همین روز پزشک قبل از انجام بلفاروپلاستی از فرد سوالاتی در رابطه با حساسیت های دارویی، سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص می پرسد.

همچنین برای اطمینان از صحت گفته های بیمار و انجام بررسی های تکمیلی آزمایشاتی را در همین راستا برای بیمار تجویز می نماید.

 • تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی

یک پزشک متبحر نه تنها کاملاً به اصول زیبایی شناسی آگاه است که با اصول ریاضی نیز به طور کامل آشنا می باشد.

 • داشتن برخورد خوب و صادق بودن با بیمار

بیمار برای اینکه بتواند در رابطه با انجام یا عدم انجام عمل پلک تصمیم درستی بگیرد لازم است تا درباره مزایای این جراحی زیبایی، معایب و هزینه های آن و همچنین مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی در اهواز آگاهی پیدا کند. پزشک باید با صبوری تمامی این اطلاعات را در اختیار بیمار خود گذاشته و با برخورد خوبی که دارد حس راحتی بین خود و بیمار ایجاد نماید.

 

 

بلفاروپلاستی

 

پتوزیس پلک چه تفاوتی با جراحی زیبایی پلک دارد ؟

پلک ها نقش مهمی در چهره افراد دارند ، به همین منظور افتادگی این عضو به علت شل شدگی پوست پیشانی یا ابرو ها بوده که در برخی مواقع بر اثر کشیده شدن عضله پلک بالا می رود که در نهایت به افتادگی پک ها منجر خواهد شد. این عارضه پتوزیس پلک بوده که نیازمند روش های درمانی مخصوص خود می باشد.

کدام جراحی ها را می توان همزمان با پروسه بلفاروپلاستی انجام داد ؟

یکی از ویژگی های فوق العاده بلفاروپلاستی در اهواز ، انجام همزمان آن با دیگر پروسه های زیبایی می باشد ، که می توان به لیفت ابرو ها ، لیفت صورت و جوانسازی پوست به طور همزمان نیز اشاره کرد.

از انجام چه فعالیت هایی بعد از بلفاروپلاستی باید خودداری شود ؟

 1. ار مصرف دخانیات بخصوص سیگار تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 2. از مالش و لمس چشم های خود بپرهیزید.
 3. حدود دو الی سه هفته بعد از جراحی از لنز ، حتی لنز های طبی استفاده نکنید.
 4. از مصرف دارو هایی همچون آسپرین ، ناپروکسن و رقیق کننده های خون خودداری کنید.

چه تفاوتی میان دو پروسه کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی وجود دارد ؟

باید بدانید که در پروسه جراحی کانتوپلاستی ، شکل ظاهری پلک ها اصلاح خواهند شد ، که طی آن به سمت بالا کشیده می شوند تا زیبایی و شادابی را به چهره افراد ببخشند.  در این پروسه گوشه های خارجی چشم ها در قسمت های بالایی و پایینی پلک ها به یکدیگر می رسند  که سبب تغییر شکل چشم ها به صورت بادامی خواهد شد.  اما در تکنیک جراحی زیبایی پلک ها پوست و چربی های اضافی بالا و پایین پلک که در اثر بالا رفتن سن و تاثیر گذاری برخی عوامل دچار افتادگی شده اند درمان خواهد شد. لازم به ذکر است که هر دو این تکنیک های زیبایی با صرف نظر از تفاوت در اجرا ، هدفشان زیبا تر نمودن شکل ظاهری در نواحی از چشم ها می باشد.

کدام دسته از افراد گزینه مناسبی برای جراحی پلک هستند ؟

 1. افراد با نگاه واقع بینانه
 2. افراد در سنین بیش از 35 سال
 3. افرادی با سیستم ایمنی قوی و عدم ابتلا به بیماری های خاص
 4. افراد با عدم ابتلا به بیماری های همچون تیروئید و بالا بودن فشار خون
 5. آن دسته از افراد که از دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند

عوارض بلفاروپلاستی

در صورتی که جراحی زیبایی پلک خود را نزد بهترین جراح پلک اهواز دکتر مددی نیا انجام دهید ، با عوارض خاصی مواجه نمی شوید و تنها از زیبایی ایجاد شده لذت می برید و  چند عارضه طبیعی ، سبک و کوتاه مدت را از سر می گذرانید. اما در صورتی که پزشک شما به اندازه کافی دقت نداشته باشد ، همچنین خود متقاضی مراقبت های بعد از عمل پلک را رعایت نکند ، احتمال مواجه با عوارض خطرناکی از جمله موارد زیر وجود دارد:

 • دو بینی
 • عفونت پلک
 • بی حسی پلک ها
 • ایجاد اسکار روی پلک
 • عدم رسیدن پلک ها به هم
 • حذف نشدن تمامی پوست اضافه

آیا محل برش بعد از جراحی پلک ها باقی می ماند ؟

در صورت مراجعه به جراح پلک حاذق و ماهر در اهواز دکتر مینو مددی نیا ، بهتر است نگران محل برش ها نباشید. زیرا با داشتن تجربه کافی جراح ، برش ها را در نواحی غیر قابل مشاهده و بسیار ظریف ایجاد خواهد کرد ، که با باز بودن چشم ها هرگز مشاهده نخواهند شد. البته بکارگیری از انواع پماد ها و رعایت اقدامات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی در اهواز ، در این مواقع می تواند در بهبود محل برش ها نیز تاثیرات فوق العاده ای برای زیبا جو داشته باشد.

هزینه بلفاروپلاستی در اهواز با دکتر مینو مددی نیا

هزینه جراحی پلک در اهواز بسته به فاکتورهای متعدد نظیر روش جراحی ، میزان تغییرات مورد نیاز ، آزمایش ها ، روش بیهوشی ( بی حسی موضعی یا بی حسی ) و دیگر فاکتورهای منحصر به فرد متقاضی ، متفاوت است. از این رو نمی تواند هزینه کلی برای این پروسه بیان کرد. در صورتی که قصد دارید از قیمت عمل زیبایی پلک به طور دقیق اطلاع داشته باشید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت وجود دارد ، صفحه اینستاگرام ، شماره تماس دکتر و غیره با وی ارتباط برقرار کنید و جواب سوالات خود را جویا شوید

درباره drmadadinia2