پیش از آنکه اقدام به جراحی زیبایی گوش کنید بهتر است اطلاعات خود را درباره نحوه جراحی گوش و اقدامات قبل و بعد از آن افزایش دهید تا با رعایت آن ها نتیجه مطلوبی از انجام آن به دست آورید. دکتر مینو مددی نیا بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در اهواز اطلاعاتی را در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی گوش در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، توصیه می شود آن را با دقت مطالعه نمایید. 

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش به شرح ذیل می باشد

 • از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از عمل زیبایی گوش که فرد باید رعایت کند این است که بر روی گوشی که جراحی کرده است نخوابد و هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهد.
 • مراقب باشد پانسمان گوش خیس نشود، چرا که پانسمان گوش باعث می شود گوش بیش از اندازه متورم نشود و در محل جدید خود تثبیت گردد.
 • اتوپلاستی سبب کبودی و متورم شدن گوش می شود که فرد می تواند برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کند و همچنین مصرف نمک را در وعده های غذایی خود کاهش دهد.
 • بعد از جراحی زیبایی گوش بهتر است از غذاهای آبکی استفاده کند تا به دلیل کم تحرکی دچار یبوست نشود.
 • بعد از عمل زیبایی گوش فرد می تواند به حمام برود اما از خیس کردن سر خود اجتناب کند.

مراقبت های بعد از عمل گوش 

 • داروهایی را که جراح گوش در اهواز برای تان تجویز کرده است را راس ساعت استفاده کنید.
 • مشاهده خونابه بعد از عمل گوش امر طبیعی بوده و جای نگرانی نیست اما در صورتی که دچار خونریزی شدید حتماً به جراح گوش خود مراجعه کنید.
 • بهتر است بیمار پس از جراحی گوش با دهان باز عطسه نماید.
 • تا دو هفته بعد از جراحی زیبایی گوش فرد از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 • بیمار تا دو هفته بعد از عمل زیبایی گوش از الکل و سیگار و قلیان استفاده نکند.
 • بعد از جراحی گوش حتماً برای معاینه و کشیدن بخیه به جراح گوش مراجعه کنید.
 • تا یک ماه بعد از جراحی گوش از وارد کردن وسایلی همچون گوش پاک کن به گوش خودداری کنید.
 • از فین کردن بعد از جراحی گوش خودداری کنید.
 • مراقب باشید بعد از جراحی گوش سرما نخورید و از برخورد با افراد سرما خورده اجتناب کنید.

عوارض بعد از عمل گوش 

برخی از افراد نگران عوارض بعد از عمل گوش هستند که باشد گفت جراحی گوش در صورتی که توسط بهترین جراح گوش در اهواز انجام شود و فرد اقدامات قبل از جراحی گوش و مراقبت های بعد از جراحی گوش را رعایت کند عارضه ای نخواهد داشت. همچنین باید گفت جراحی گوش هیچ اختلالی در شنوایی فرد ایجاد نمی کند.

چگونگی خوابیدن بعد از اتوپلاستی

یکی از مهم ترین مواردی که زیبا جویان در مراقبت های بعد از جراحی گوش باید به ان توجه کافی داشته باشند چگونگی خوابیدن و استراحت کردن می باشد.  افرادی که گوش های خود را عمل کرده اند نباید هرگز بر روی آن گوش بخوابند زیرا این کار سبب می شود تا وزن سر بر روی گوش ها فشار وارد کند ، که جراحی را تحت تاثیرات منفی قرار می دهد و در نهایت موجب خونریزی گوش ها می شود.  بهترین نحوه استراحت کردن در این مواقع به صورت طاق باز بوده ، که باید بیمار سر خود را بالا تر از بدن قرار دهد.

از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید

لازم است در پروسه مراقبت های بعد از جراحی گوش ، مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید. زیرا الکل و دخانیات به خصوص سیگار مانع ترمیمی بافت های آسیب دیده می شود و بهبودی گوش ها را به تعویق می اندازد.

استفاده از هد بند بعد از اتوپلاستی

پس از جراحی گوش و در دوره مراقبت های بعد از جراحی گوش ، پزشک یک هد بند را بر روی گوش بیماران قرار می دهد که باید به مدت دو هفته بعد از عمل از آن ها استفاده شود. هد بند ها وضعیت بیمار را در موقعیت جدید تثبیت می کنند و تورم ناشی از جراحی گوش را تا حد زیادی کاهش می دهند. توصیه می شود شب ها به هنگام خواب هد بند را بر روی گوش های خود قرار دهید تا گوش ها به عقب و جلو کشیده نشوند.

نکته : در صورتی که افراد در دوره نقاهت دچار افت شنوایی شده اند نگران نباشند ، زیرا از تاثیرات موقتی استفاده از هد بند ها می باشد. بنابراین با برداشت هد بند ها از روی گوش شنوایی به قدرت گذشته خود باز می گردد.

درباره drmadadinia2